BIM Danışmanlığı / Hizmeti

Bim Danışmanlığı / Hizmeti

BIM danışmanlığı, Avrupa’da ve son zamanlarda Türkiye’de inşaat sektöründe oldukça gündem olan ancak hakkında oldukça soru işareti bulunan bir konudur. Bu soru işaretlerini gidermek için aşağıda bazı soruları cevaplayalım;

1.BIM Bir Yazılım mıdır?

BIM bir yazılım değil bir metadolojidir. BIM metadolojisini gerçekleştirmek için çeşitli yazılım araçları bulunmaktadır.

2.BIM Danışmanlığı Nedir?

Şirketlerin BIM süreçlerindeki operasyonel, teknik, stratejik ve yönetimsel sorunlarını gidermek amacı ile ihtiyaç duydukları yardım ve destek hizmetlerine BIM danışmanlığı denilmektedir.

3.Firmalar BIM Danışmanlığına Neden İhtiyaç Duyar?

BIM sistemine geçiş yapmak isteyen firmaların adaptasyonlarında mevcut sistemlerinin değişimi ve değişimlerin karlı olabilmesi için iyi bir BIM danışmanı yönlendirmesi oldukça önemlidir. Bu sebepten ötürü BIM sistemine hâkim ve doğru yönlendirme sağlayabilecek bir BIM danışmanı gerekliliği oldukça önemlidir.

4.BIM Danışmanı Seçilirken Neye Dikkat Edilmeli?

BIM Danışmanının tecrübesine, BIM standartlarına hakimliği ve bu hakimliğini yaptığı sektörel işlerle, aldığı eğitimleri ve sertifikaları ile kanıtlamış olması danışmanınızı seçerken dikkat edeceğiniz unsurlardandır.

5.Bir BIM Danışmanı ile Çalışmanın Faydası Nedir?

BIM Danışmanınızı seçiminden sonra gelen süreç firma için oldukça önemlidir. BIM danışmanı ile çalışacak firma için nasıl bir yol izleneceğinin belirlenmesi amacı ile firmanın iş akışları ve çalışma yöntemleri incelenir. Firma için uygun olan çözümlerin saptanmasıyla adaptasyon eğitimlerine geçilir. Firmanın talep ettiği kalite değerlendirilerek BIM ile ilgili istenilen hedeflere danışmanın yönlendirmesi ve tecrübesi sayesinde birlikte ulaşılır.

Firmaların tecrübe sahibi ve başarılı bir BIM danışmanıyla çalışmaları sayesinde BIM sistemine geçiş süreçlerinin sistematize edilmesi ve bu adaptasyon sürecindeki sistem değişikliklerinden verimli bir şekilde ayrılmaları sağlanır.

BIM Danışmanlığı ile ilgili bizlerden daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.